Herní postavy

Postavy

Rogue

Roguové jsou společenstvo trénovaných zlodějů a zabijáků, kteří žijí skrytě a často na hranici zákona. Dokáží se maskovat, dokonale ukrývat a nepozorovaně plížit. Jejich domovem jsou velká města, kde mají nejvíce obživy.

Roguové útočí nejraději nečekaně a zezadu, kdy dokáží dobře namířenou kudlou dát smrtelnou ránu. Jejich specialitou je házení ostrých hvězdic a nožů, často potřených silným jedem. Pro boj zblízka používají lehčí meče, se kterými dokáží neuvěřitelně rychle sekat. V žádném případě se však v boji zblízka nerovnají válečníkům. Jejich slabší meče nedokáží často vůbec proniknout lepším brněním a brnění nosí roguové jen lehké - takové, které jim co nejméně brání v pohybu a skrývání se. Bývá to kombinace koženého brnění a menších částí kroužkové zbroje, doplněná miniaturním štítkem - to vše pouze z lehčích kovů. Roguové s oblibou používají v boji lehkou nebo těžkou kuši.

Rogue má nezastupitelnou úlohu v partě dobrodruhů. Kromě toho, že je užitečným bojovníkem, je jediným, kdo dokáže odemykat a odpasťovat truhly s poklady. Umí také identifikovat většinu magických předmětů.

Ability

  • Throwing - od 3. levelu, pasivní. Umožňuje házet hvězdice a nože.
  • Backstab - od 5. levelu. Umožňuje dávat velké zranění bodnutím dýkou do zad. Rogue se musí dostat schovaný blízko k oběti (0-1 políčko) a s dýkou v ruce zaútočit. Pokud se trefí, provede se backstab, který ignoruje brnění. Je zde šance na kritický úder, kdy se zranění způsobené backstabem dále zvětšuje a může mít i další efekty. Při backstabu se bere v potaz, jakým směrem jsou k sobě natočeni rogue a oběť. Pokusy o backstab zepředu jsou penalizovány.
  • Resist poison - od 18. levelu, pasivní. Rogue získá 20 bodů do poison rezistu.