Herní postavy

Postavy

Ranger

Rangeři jsou drsní a zkušení lovci, kteří tráví spoustu času v divočině. Jsou vynikajícími stopaři a znalci zvěře, kteří dokáží ochočit jakékoliv jízdní zvíře a mnohé divoké šelmy, i když ne všechny, co dokáže druid.

Hlavními zbraněmi rangera jsou různé luky. Umí používat i všechny kuše, ale zpravidla se omezují na používání pouze jednoho druhu - speciální jezdecké kuše, ze které lze bez problémů střílet i v plném trysku na koni. Je sice slabší než luky, ale neocenitelná v soubojích. Ranger dokáže dále zacházet vcelku obstojně s kopím, ale většinou se boji zblízka spíše vyhýbá. Nosí totiž pouze lehčí brnění, která mu nepřekážejí při střelbě - drátěné nebo levnější kožené brnění.

Při střelbě mohou používat různé speciální druhy střeliva, které například dokáže projít přes ochranné aury cíle nebo jeho brnění. Do kuší existují speciální olověné šipky, se kterými lze shazovat jezdce z koní. Používání těchto vylepšených střel ovšem stojí střelce manu.

Rangeři znají pár jednodušších zaklínadel, která jim usnadňují pobyt v přírodě. Pomocí magie umí za sebou zcela zakrýt stopy, zostřit své smysly nebo zlepšit svou schopnost pohybovat se skrytě a dokonce i na koni. Znají i několik podpůrných kouzel pro svá zvířata, která jim někdy pomáhají v boji.

Nikdo se nevyzná ve světě tak dobře, jako rangeři. Mnozí z nich se učí kreslit mapy a dokáží také luštit různé staré nákresy a plánky.

Rangeři jsou výborní léčitelé zvířat i lidí.

Cech rangerů se nachází v lesích východně od Daugasu.

Ability

  • Resist elements - od 18. levelu, pasivní. Ranger získá 15 bodů rezistu proti 4 elementům.